رژیم ترکیه برای سرکوب دموکراتیک و سرکوبگران و همچنین برای محدود کردن دسترسی به اطلاعات شبکه های اجتماعی Vpn و فیلتر شکن را ممنوع کرد و این خبر در شبکه های اجتماعی مانند توییتر منتشر شده است. ( در مطلب قبلی در مورد فیسبوک و توییتر سانسور در ترکیه را به چالش می‌کشند صحبت شده است ) ترکیه دارای سابقه ای طولانی در ممنوعیت رسانه های اجتماعی مانند توییتر و یوتیوب تحت رهبری رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه را دارد. نخست وزیر ترکیه شبکه های اجتماعی از جمله توییتر را غیرقانونی دانست و آن ها را یک تهدید برای جامعه خطاب کرد:

در حال حاضر توییتر یک تهدید برای جامعه به شمار می آید.

این نسخت وزیر اشاره کرد که به نظر من این شبکه های اجتماعی تهدیدهای بزرگی برای جامعه هستند. وی برای عدم نمایش تصاویر خشونت ملی گرایان علیه شهروندان توییتر را ممنوع کرده است. این امر به دنبال یک بمب گذاری انتحاری در ماه جولای که منجر به شکست نیروهای ترکیه علیه شورشیان شده است برقرار است. در طول هفته های اخیر کشور ترکیه غرق در خشونت شده است. حملات از جانب هر دو طرف به طور مداوم انجام می شود . بسیاری از ملی گرایان برای پیروزی علیه رقیب خود از کردها کمک گرفتند. تصاویری از این حملات در سراسر رسانه های اجتماعی مبنی بر هم دردی با کرد ها گسترش یافته است. انسداد دوباره ی توییتر توسط ترکیه صرف نظر از علت، بسته شدن رسانه های اجتماعی به هیچ وجه در یک دموکراسی مدرن قابل قبول نیست ، به نظر می رسد در هر زمان است مکان وجود نا آرامی ها در داد و بیداد در برابر دولت و یا تظاهرات علیه رجب طیب اردوغان نخست وزیر در خاص وجود دارد، عدم دسترسی به شبکه های اجتماعی در تکیه به طور مداوم صورت می گیرد و طبق یک جدول زمانی معین و خاص دسترسی به این شبکه های اجتماعی قطع می شود و امکان دسترسی به آن ها وجود ندارد. جدول زمانی عدم دسترسی به شبکه های اجتماعی در کشور ترکیه :
  • ۲۰ مارس ۲۰۱۴ :
بر اساس حکم دادگاه دسترسی به توییتر طبق”اقدامات حفاظت” مسدود شده بود. این اظهارات قبلی ارسال شده توسط نخست وزیر طیب اردوغان توییتر باید پاک شود و اتهام فساد را به آن وارد کرده است.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن