امروز با قسمت دوم از سری مطالب ” ترکیه توییتر را دوباره مسدود کرد ” در خدمت شما کاربران هستیم .

جدول زمانی عدم دسترسی به شبکه های اجتماعی در کشور ترکیه :

۲۷ مارس ۲۰۱۴ :

دسترسی به YouTube مسدود شدو پس از آن یک فیلم از مصاحبه رئیس ترکیه هوش هاکان فیدان واحمد داوود اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه منتشر شد. اردوغان نشت آن را یک”حمله سایبری علیه جمهوری ترکیه” و “اعلان جنگ علیه دولت ترکیه و ملت ما” نامیده . یوتیوب در تاریخ ۳ ژوئن ۲۰۱۴ پس از حکم دادگاه رفع انسداد شد.

نوامبر ۲۰۱۴:

نوشته های ویکیپدیا ترکیه در مورد واژن، آلت تناسلی مرد، کیسه بیضه و فرج بودند توسط خدمات اینترنت TTNET اصلی ارائه دهنده فیلتر شد. ۶ آوریل ۲۰۱۵ : ترکیه دسترسی به توییتر، یوتیوب و فیس بوک را پس از انتشار تصاویر یک دادستان گروگان گرفته شده توسط شبه نظامیان DHKP-C و گرفتن تفنگ بر روی سر او مسدود کرد. دادستان بعد از آن در یک بحران کشته شد. دادگاه دستور به حذف محتوای فیسبوک را داد و فیسبوک نیز به سرعت این کار را انجام داد. بنابراین فیسبوک نیز رفع انسداد شد. ۹ سپتامبر ۲۰۱۵ :

همانطور که در بالا ذکر شد، در مناطق کردنشین ترکیه برای رفع انسداد توییتر خشونت و درگیری به وجود آمد. پس از مسدود شدن توییتر در مناطق کردنشین درگیری و کشتار در این مناطق شدت گرفت.

انسداد دوباره ی توییتر توسط ترکیه

turkey Block Again Twitter

گزارش شفافیت نشان داد که ترکیه بیش از پنج برابر کشور های دیگر درخواست حذف مطالب توییتر در نیمه دوم سال ۲۰۱۴ منتشر شده است. بدیهی است فیلتر های رسانه های اجتماعی کشور ترکیه برای کنترل اطلاعات بوده است.گاهی اوقات دولت برای مخفی کردن اطلاعات نزد شهروندان و یا تلاش برای به دست آوردن ثبات در کشور یا حفاظت از دولت به آن ها اتهامات جدی مانند فساد اجتماعی را وارد کرده است. ترکیه وبلاگ نویسان و روزنامه نگاران را محاکمه کرده است و در بسیاری از موارد خبرنگاران را جاسوسان خارجی و عوامل توطئه نامیده است. در این حالت نیز شهروندان ترکیه ای جهت دسترسی به توییتر مجبور به خرید VPN مانند کریو هستند .

خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن