بهترین راه برای تامین امنیت اطلاعات شخصی و با ارزشتان در مقابل سارقین تلفن های هوشمند چیست؟هنگامی که شما یک آیفون یا آیپد یا یک دستگاه هوشمند ویندوزی خریداری می کنید، شما مایل به حفظ اطلاعات شخصی خود در مقابل دزدی ها و حملات هستیدکه خوشبختانه،برنامه ها و ابزار های مختلفی جهت حفظ امنیت دستگاه های هوشمند وجود دارد.

چگونه می توان دستگاه هوشمند را امن نگه داشت؟

  • حفظ امنیت با قرار دادن پسورد های سخت و بلند

مطمین شوید که دستگاه هشمند خود را بر روی رمز عبور چهار حرفی قرار داده اید هرچند امکان خرابی یا شکستن گوشی وجود دارد.کاربران تلفن های هوشمند آیفون می توانند روش تعیین رمز عبور را از سایت آیفون مشاهده و دریافت کنند، کاربران دستگاه های اندرویدی می توانند از قسمت راهنمای گوشی رمز عبور را برای دستگاه خود تنظیم کنند. توصیه می شود تا از رمز عبور چهار حرفی بجای الگو یا پترن استفاده کنید زیرا هنگام باز کردن رمز عبور اثر انگشت شما بر روی صفحه بجا می ماند و قابل حدث زدن می باشد.

  • گوشی هوشمند خود را بر روی قفل خودکار قرار دهید

به یاد داشته باشید تا تلفن هوشمند خود را بر روی قفل خودکار قرار دهید تا به شما جهت حفظ امنیت گوشیتان کمک کند.به عنوان مثال اگر قفل خودکار را بر روی ۳۰ دقیقه قرار داده اید ولی تنها ۲ دقیقه به گوشی خود نیاز دارید، گوشی خود را در معرض خطر حملات سارقان اطلاعات قرار داده اید.

  • برزروسانی به جدید ترین نسخه سیستم گوشی

تلفن هوشمند خود را بر روی دریافت آخرین بروزرسانی قرار دهید، این کار به شما کمک می کند تا به آخرین بروزرسانی های امنیتی دسترسی داشته تلفن هوشمند خود را از خطر و تهدیدات سایبری دور کنید.

  • برنامه های امنیتی در مقابل دزدان را نصب کنید

بهترین برنامه برای مقابله با سارقان برنامه ای است که امکان کنترل از راه دور را برای حذف فایل ها از روی گوشی های گمشده یا دزدیده شده را فراهم کند، کاربران آیفون این امکان را با برنامه ” گوشی من را پیدا کن” و کاربران اندروید با برنامه”هوشمند من کجاست” در اختیار دارند.

  • امنیت خود را در هنگام برقراری ارتباط با Wi-fi عمومی برقرار کنید

به خوبی می دانید که هک کردن اطلاعات توسط wifi عمومی ( اینترنت های بی سیم عمومی ) به آسانی انجام می شود. wi-fi های عمومی هیچگونه امنیت و رمزگزاری در اختیار ندارند، بنابر این هکر ها و سارقان در عرض چندین ثانیه می توانند به اطلاعات شخصی شما دسترسی داشته باشند.

امنیت تلفن هوشمند خود را با استفاده از شبکه اختصاصی مجازی VPN  مانند کریو برقرار کنید، شما می توانید اطلاعات بیشتری را در مورد شیوه نگهداری اطلاعات به صورت امن با استفاده از این سرویس به دست بیاورید.

خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن