تاریخچه وی پی ان ها

تاریخچه وی پی ان ها

تاریخچه وی پی ان ها

تا زمانی که اینترنت وجود داشته باشد ، برای خصوصی و ایمن نگه داشتن داده ها نیاز به پروتکل هایی وجود دارد. تاریخچه فناوری VPN (شبکه خصوصی مجازی) به سال ۱۹۹۶ برمی گردد ، زمانی که یک کارمند مایکروسافت پروتکل تونل سازی نظیر به نظیر یا PPTP را توسعه داد. به طور موثر پیش درآمد VPN های مدرن ، PPTP ارتباط امن تر و خصوصی تری بین رایانه و اینترنت ایجاد می کند. با از بین رفتن اینترنت ، تقاضا برای سیستم های امنیتی پیچیده تری بوجود آمد. ضد ویروس و نرم افزارهای مرتبط می توانند در جلوگیری از آسیب در سطح کاربر نهایی مثر باشند ، اما آنچه واقعاً مورد نیاز بود بهبود امنیت اتصال خود بود. اینجاست که VPN ها وارد شدند. VPN یک اتصال خصوصی از طریق اینترنت است. این یک اصطلاح گسترده است که شامل چندین پروتکل مختلف است که بعداً به تفصیل توضیح داده خواهد شد. وجه مشترک همه آنها توانایی اتصال از راه دور به یک شبکه خصوصی از طریق اتصال عمومی است. در ابتدا ، VPN تقریباً به طور انحصاری در تجارت استفاده می شد. با این حال ، بثورات نقض امنیت در سطح بالا در اوایل سال ۲۰۰۰ ، لحظه ای مهم در تاریخ فناوری VPN بود. با این کار ، کاربران اینترنت روزمره از خطرات واقعی کار آنلاین آگاه می شوند و به دنبال روش های ایمن تری برای این کار می گردند. امروزه از VPN ها برای ایمن سازی اتصالات اینترنتی ، جلوگیری از بدافزار و هک کردن ، اطمینان از حریم خصوصی دیجیتال ، باز کردن قفل محتوای دارای محدودیت جغرافیایی و پنهان کردن مکانهای فیزیکی کاربران استفاده می شود. استفاده از VPN ساده تر و مقرون به صرفه تر از هر زمان دیگری ابزاری اساسی برای حفظ امنیت آنلاین و ایمن است.

هدف VPN چیست؟

هدف VPN ایجاد ارتباط خصوصی بین چند نفر و دستگاهها از طریق اینترنت است. در واقع این یک اینترنت در اینترنت است ، شخصی امن و رمزگذاری شده از چشم های کنجکاو ، بدافزار ، هکرها و هر کس دیگری که ممکن است بخواهد بداند از کجای موج سواری یا از کجا گشت و گذار می کنید. VPN Technology از دهه ها قبل وجود داشته است. در اصل برای تجارت بزرگ ایجاد شده بود و هرگز برای اهداف بسیاری که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد در نظر گرفته نشده است. نیاز آن زمان زیاد بود. مشاغل ، سازمان ها ، دولت ها و بسیاری دیگر از افراد با اطلاعات حساس هنگام استفاده از اتصالات اینترنتی باز در معرض خطر هک یا از بین رفتن سایر داده ها قرار دارند. آنها نیاز به برقراری ارتباطاتی داشتند که بسیار ایمن تر از حد متوسط ​​باشد تا کاربران از راه دور ، دفاتر ماهواره ای و عوامل میدانی بتوانند به پرونده های شرکت دسترسی پیدا کنند و از آنها استفاده کنند بدون اینکه اجازه دهند اسرار آنها فرار کند. راه حل آنها VPN است.

*

VPN مانند داشتن یک شبکه محلی است ، شبکه ای که در آن دستگاه ها مستقیماً به هر کدام متصل هستند و نیازی به اینترنت ندارند ، مگر اینکه از اینترنت برای برقراری ارتباط استفاده کنید. گذشته از پروتکل های تونل زنی که اتصالات ایمن را پنهان می کنند ، منبع استاندارد مبنی بر رمزگذاری سطح بالا را تضمین می کنند که حتی در صورت از دست رفتن داده ها ، هرگز توسط کسی که قصد داشتن آن را ندارد استفاده نخواهد شد. مزایای VPN برای کاربران اینترنت از همان ابتدا مشخص شد و باعث ایجاد هجوم مدرن برای ارائه بهترین فناوری VPN شد. با گذشت سالها ، پیشرفت VPN با تعدی به سانسورگران در سراسر جهان صورت گرفته است ، و درخواست تجدیدنظر بی پایان هکرها برای ورود به هر وسیله و اتصالی که بتوانند.

تکامل فناوری حفظ حریم خصوصی اینترنت

ما کلمات وزوز زنجیری بلندتری مانند رله قاب یا تغییر بسته را می شناسیم اما حتی امروز نیز مهم هستند. این اصطلاحات مشخصه فناوری اتصال از راه دور است و منجر به پروتکل های نقطه به نقطه امروزی و ایجاد VPN می شود. اینترنت اجازه می دهد تا همه چیز متصل شود و در بافت گسترده تر اتصال جهانی ، شبکه های اختصاصی کوچکتری وجود دارند که امنیت بیشتری را فراهم می کنند. کاری که آنها انجام می دهند ساده است ، VPN مکانهای از راه دور را از طریق یک شبکه عمومی متصل می کند. امنیت در سه لایه وجود دارد: پروتکل تونل زنی ، احراز هویت و رمزگذاری. پروتکل تونل سازی اتصال را ایجاد می کند و سپس داده ها رمزگذاری می شوند قبل از اینکه از طریق آن به نقطه پایان ارسال شوند تا احراز هویت و رمزگشایی شوند.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن