VPN ابزاری قدرتمند برای دور زدن همه محدودیت های اینترنتی با حفظ امنیت در انتقال داده ها و رمز نگاری برای جلوگیری از دسترسی غیر مجاز به شبکه است. اگر از vpn استفاده می کنید با شما موافقم که این ایمن ترین روش ممکن است. اما شما اکانت VPN خود را از کجا دریافت کرده اید؟ فیلتر شکن ( همان vpn ) گزینه های زیادی برای موج سواری به صورت ناشناس در فضای اینترنت را فراهم می کند. اما از آنجا که فیلتر شکن با استفاده از اصول رمز نگاری و فرایند های کدینگ، عملکردی با کاهش سرعت دارد، آیا ممکن است با تنظیم درست ویژگی های آن بدون داشتن ریسک و خطری همه ویژگی ها را در سطح مطلوبی نگه داشت؟

عوامل موثر بر عملکرد شبکه فیلترشکن

آیا تا به حال شده پیش بیاید هنگامی که تلاش کردید به vpn وصل شوید، امکان اتصال نباشد؟ یا اگر هم متصل شدید سرعت به صورت قابل توجهی کم باشد؟ احتمالا شما سرویس دهنده خود را عوض کنید. شاید این یکی از راه ها باشد اما باز ممکن است به همین مشکل با سرویس جدید vpn خود برخورد کنید.

ظرفیت سرور VPN

سرور vpn

سرور

بسیاری از عوامل  موثر بر عملکرد شبکه VPN وجود دارد. کاهش یافتن سرعت را می توان به یک دلایل مختلفی مربوط دانست. به عنوان مثال آیا ارائه کننده خدمات vpn ظرفیت سرور VPN را به درستی تنظیم نموده است؟ شاید علت کاهش سرعت شما اتصال بیش از حد مجاز کاربران به آن سرور باشد.

فاصله با سرور VPN

فاصله سرور vpn

سرور

یک عامل موثر دیگر در کاهش سرعت وی پی ان شما، کشوری است که سرور وی پی ان در آن واقع شده است و این می تواند عامل کاهش سرعت و بی ثباتی آن باشد. به طور کلی هر چه سرور vpn از لحاظ فاصله جغرافیایی به شما نزدیکتر باشد، عملکرد و سرعت بهتری خواهد داشت.
مشخصات سیستم و سرعت اینترنت
عملکرد صحیح وی پی ان به مشخصات سیستم شما نیز بستگی دارد. اگر شما از یک سیستم ضعیف استفاده می کنید دارای اتصال آهسته تری نیز خواهید بود. سرعت اینترنت شما هم دائما با سرعت vpn شما در ارتباط است. سرعت بالای اینترنت به معنای سرعت بالای vpn است و سرعت کمتر اینترنت به معنای سرعت کمتر vpn.

نوع پروتکل امنیتی vpn

اصلی ترین دلیل ثبات اتصال و سرعت شبکه VPN ( کریو ) پروتکل امنیتی آن می باشد. PPTP با رمزنگاری کمتر، سرعت بالاتری را فراهم می کند و از سوی دیگر l2tp امنیت بهتر در مقابل سرعت کمتری در مقایسه با pptp دارا است زیرا در این شیوه ۴ تا ۶ بار بیشتر از pptp رمزنگاری صورت می گیرد
چگونه عملکرد شبکه را بهبود ببخشیم؟
اتصال به نزدیک ترین سرور به محل زندگی شما عموما به شما سرعت بهتری برای دسترسی به اینترنت خواهد داد. با این حال همیشه سرور نزدیک به معنای سرعت بیشتر نیست! بهتر است هنگام خرید VPN از سرویس دهنده خود درخواست اکانت تست کنید. یافتن پست هایی در مورد نظرات کاربران مصرف کننده راجع به خدمات دهندگان vpn نیز می تواند مفید باشد. همچنین بررسی نتایج بدست آمده از آزمایشات مختلف که در سطح اینترنت قابل دسترسی است. همچنین من به شما می گویم که عملکرد سرویس  کریو شما بسیار به پروتکل مورد استفاده در آن بستگی دارد و برخی پروتکل ها به شما سرعت بیشتری ارائه می کنند. معمولا ipsec و  openvpn سریعترین ها هستند. از آنجا که تکنولوژی VPN پردازش زیادی دارد ما به شما استفاده از سیستم های قدرتمند را پیشنهاد می کنیم. اگر شما می خواهید به حداکثر راندمان VPN برسید بدون شک باید سیستم خود را ارتقاء دهید. به عنوان مثال قدرت پردازشی سیستم خود را بالا ببرید. همچنین با حذف برخی برنامه های ناسازگار با شبکه vpn مانند برخی از آنتی ویروس ها و نرم افزارهای مصرف کننده اینترنت می توانید سرعت بهتری را داشته باشید.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن