Torrenting یکی از محبوبت ترین پلت فرم های همتا به همتا یا P2P است، که طبق مطالعات اخیر، در نزدیک به نیمی از ترافیک آنلاین سراسر جهان تاثیر دارد. معمولا، یک کاربر تورنت بر روی یک کلاینت تورنت (کلاینت، به کامپیوتری گفته می شود که تقاضایی را از یک سرور دارد.) ۹۰ درصد بیشتر از یک کاربر معمولی که در همان مدت زمان  توسط یک مرورگر وب که جریان پخش فایل های صوتی استفاده و تصویری را دریافت می کند،از  پهنای باند استفاده می نماید. پیشرفت فناوری BitTorrent در طی سال های اخیر در زمینه ی انتقال فایل ها به کاربران کمک های زیادی کرده است ؛ فایل ها با هر اندازه و حجمی که در یک پلت فرم هستند به وسیله این فناوری قابل تقسیم به بخش های کوچک از داده ها می باشند، که در این حالت خیلی راحت تر توسط کاربران آپلود و دانلود می شوند. بنابرین در طول سال ها، تورنت به تنهایی توانسته کاربران زیادی را جذب کند، روزانه  میلیون ها تورنت روی پلت فرم های BitTorrent به اشتراک گذاشته می شود.  این قضیه می تواند مشکلات مربوط به پهنای باند را ایجاد کند، همچنین یک سری دردسرهای قانونی را برای ISP یا ارائه دهندگان سرویس های اینترنتی به دنبال داشته باشد و بیشتر به همین دلیل است که برخی از ISP ها فعالیت های تورنت را به وسیله ی کاهش سرعت اینترنتی محدود می کنند.
  • آیا من هم یکی قربانیان کاهش سرعت تورنت هستم؟
آیا شما هم در حین تورنت دانلود با مشکل مواجه شده اید، یا تفاوت سرعتی بین مرورگر عادی خود با تورنت دانلود مشاهده کرده اید؟ اگر شما در حین استفاده از کلاینت تورنت یا هنگام پخش ویدیوهای HD با سرعت ناامید کننده ی آن مواجه شده اید، به احتمال زیاد شما هم یکی از قربانیان کاهش سرعت تورنت توسط ارائه دهندگان سرویس های اینترنتی هستید. بسیاری از ISP از این تاکتیک استفاده می کنند، تا ترافیک یا پهنای باند را به فروش برسانند. اینکه ترافیک تورنت شما را  بدون اثر بر روی مرورگر عادی محدود می کنند، به وضوح نشان می دهد که ISPها از کاربرد تورنت توسط شما راضی نیستند. آن ها اینکار را به وسیله ی فناوری هایی چون Deep Packet انجام می دهند تا جریان ترافیک شما را بررسی کرده و سرعت داده های تعیین شده را محدود کنند.
بهبود سرعت و امنیت تورنت با vpn

VPN For Torrent

همچنین لازم است بدانید که اراه دهنده ی سرویس اینترنتی شما می تواند نسبت به وضعیت آنلاین شما آگاه باشد، و از این طریق می تواند نسبت به اعمال آنلاین شما ایده های کاملا خوبی  داشته باشد. این همچنین به آن ها اجازه می دهد که مشخصات هریک از مشترکان و subscriber خود را داشته باشند، این موضوع نیز به نوبه ی خود اجازه می دهد با توسعه ی الگوریتم های خاصی سرعت انتقال داده هایی با حجم سنگین را در یک مرورگر وب خاص یا نرم افزار محدود کنند.
  • چرا ISP ها تا این حد از تورنت متنفر هستند؟
ISP ها عمدتا در زمینه پهنای باند و منابع مورد نیاز برای یک برنامه از  استفاده از تورنت جلوگیری می کنند و در کنار آن یک سری مشکلات قانونی را برای حقوق کپی رایت داده های به اشتراک گذاشته شده ایجاد می کنند. گروهی از مشترکان ISP را در نظر بگیرید که همیشه از کلاینت تورنت برای دانلود و آپلود فایل های حجیم که در حد گیگابایت اندازه دارند استفاده می کنند. نتیجه ی این موضوع این است که ارائه دهنده ی سرویس اینترنتی باید پهنای باند زیادی را در یک مدت زمان کوتاه در اختیار مشترکان قرار دهد. که این به مرور زمان موجب از کارافتادگی و افت سرور خواهد شد. این موضوع عملا ISP را مجبور می کند که در زمینه منابع زیادی سرمایه گذاری کند تا مطمئن شود تمامی مشترکان بهترین سرعت اینترنتی و زمان کار تضمین شده ای را دریافت می کنند، که در نهایت این موجب هزینه های عملیاتی بسیاری خواهد شد. همچنین چندین کاربر تورنت از آن برای به اشتراک گذاری حقوق کپی رایت و داده های سرقتی مانند فیلم ، بازی و نرم افزار و سایر اطلاعات حساس دیگر استفاده می کنند. مهم نیست که چه کاربری این کار را انجام می دهد، این موضوع گاهی ISP را در خطر مواجه با مسائل حقوقی کپی را می اندازد و ممکن است آن ها در مواجه با قانون مجبور شوند اطلاعات حساس مشترکان خود را لو دهند. این موضوع نیز یک بار مالی بسیار بالایی را برای ارائه دهنده ی سرویس اینترنتی به دنبال خواهد داشت.
  • آیا راهی برای دور زدن این کاهش سرعت توسط سرور اینترنتی وجود دارد؟
ISP ها قادرند ترافیک تورنت شما را محدود کنند زیرا آن ها می توانند ببینند که شما با سرورهای آن ها چه اطلاعاتی را رد و بدل می کنید. تا زمانی که ترافیک مرورگر شما قابل مشاهده است، ISP ها استفاده ی شما از داده ها را محدود می کنند.  بنابرین اگر شما می خواهید این محدودیت را دور بزنید و حریم خصوصی خود را حفظ کنید؛ باید از یک VPN کمک بگیرید، وی پی ان به شما کمک می کند ترافیک خود را از سرور های اینترنتی بپوشانید، و از سرعت غیر محدود مرورگر لذت ببرید، البته در این مورد به مقاله ی ” VPN برای مشترکین تورنت و P2P ” مراجعه نمایید که اطلاعات بهتر و دقیق تری در این مقاله گفته شده است. برخی ممکن است استدلال کنند که شما می توانید تنظیمات کلاینت تورنت خود را به گونه ای ویرایش کنید که آی پی آدرس مورد استفاده ی شما را بپوشاند، اما ISP ها دیر یا زود به آن پی خواهند برد. VPNیا شبکه خصوصی مجازی که به فیلتر شکن و وی پی ان هم شناخته می شوند ، به وسیله ی سطوح مختلفی از تونل های رمز گذاری شده و سرورهای مجازی  منجر به تغییر مسیر کل ترافیک داده های شما می شود که تا حد زیادی ترافیک اینترنتی شما را برای سرورهای اینترنتی یا هر برنامه ی دیگری که بر اعمال آنلاین شما نظارت داشت غیرقابل مشاهده می کند. این کار فیلتر شکن باعث می شود شما نامرئی بمانید و از سرعت غیرمحدود برای تمامی مرورهای مورد نیاز خود لذت ببرید و بتوانید کاهش سرعت تورنت را به راحتی دور بزنید.
  • چگونه از یک وی پی ان برای افزایش سرعت تورنت دانلود و حفظ حریم خصوصی آنلاین استفاده کنیم؟
طیف گسترده ای از ارائه دهندگان سرویس های vpn وجود دارد، و شما باید یکی از آن ها را انتخاب کنید تا سرعت و آپشن های پهنای باند نامحدودی برای دانلودهای تورنت به شما ارائه دهد . همچنین شما باید دقت زیادی را در حین انتخاب یک ارائه دهنده ی سرور وی پی ان داشته باشید که امنیت صد در صد را برای شما تامین کند، هنگامی که فیلتر شکن ( همانند کریو ) با یک ارور یا خطا مواجه می شود و موجب قطع اتصال دستگاه شما می شود بتواند مشکل را حل کند و اطلاعات شخصی کاربران خود را ذخیره نکند. این وی پی ان باید بتواند نام شما را سکرت نگه دارد و اجازه ندهد شما دچار مشکلات حقوقی شوید. همچنین برخی از ارائه دهندگان سرویس های وی پی ان ، بسته های خاص تورنت را که به طور ویژه برای کاربران تورنت به صورت فشرده طراحی کرده است. می توانید راهنمایی های دقیق ما را در زمینه ی بهترین vpn ها برای کلاینت تورنت و P2P بخوانید و سپس محبوب ترین ارائه دهنده ی سرویس وی پی ان را که متناسب با نیازهای شما باشد انتخاب کنید که برای مثال سرویس کریو ( kerio ) برای ایرانیان مناسب است. مطمئن شوید که روی تمامی دستگاه های خود vpn را نصب می کنید، زیرا اگر شما wi-fi یکی از دستگاه هایتان را که بدون اتصال به فیلتر شکن است برای دستگاه دیگر خود به صورت هات اسپات به اشتراک بگذارید دستگاه دوم اگر دارای فیلتر شکن باشد باز هم دچار محدودیت های پهنای باند خواهد شد. هنگامی که شما یکی از مشترکان وی پی ان شوید و آن را در بک گراند خود داشته باشید، می توانید به فعالیت های عادی خود در مرورگر بپردازید بدون اینکه نگران مشکلات مربوط به سرعت دانلود و به خطر افتادن امنیت آنلاین خود در حین استفاده از تورنت باشید.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن