برای چه وی پی ان ساخته شد؟

VPN می تواند اطلاعات زیادی را مخفی کند که می تواند حریم خصوصی شما را به خطر بیندازد. در اینجا پنج مورد از آنها آورده شده است.

۱٫ سابقه مرور شما

  مخفی نیست که کجای اینترنت می روید. ارائه دهنده خدمات اینترنت و مرورگر وب شما می توانند همه مواردی را که در اینترنت انجام می دهید ردیابی کنند. بسیاری از وب سایت هایی که بازدید می کنید نیز می توانند تاریخچه داشته باشند. مرورگرهای وب می توانند تاریخچه جستجوی شما را ردیابی کرده و این اطلاعات را به آدرس IP شما پیوند دهند. در اینجا دو مثال وجود دارد که چرا می خواهید سابقه مرور خود را خصوصی نگه دارید. شاید شما یک بیماری پزشکی داشته باشید و در حال جستجو در وب برای اطلاعات در مورد گزینه های درمان هستید. حدس بزن چی شده؟ بدون VPN ، شما به طور خودکار آن اطلاعات را به اشتراک گذاشته اید و ممکن است شروع به دریافت تبلیغات هدفمند کنید که می تواند توجه بیشتری را به وضعیت شما جلب کند. یا شاید فقط می خواهید ماه آینده بلیط هواپیما را برای یک پرواز قیمت گذاری کنید. سایت های مسافرتی که بازدید می کنید می دانند که به دنبال بلیط هستید و ممکن است کرایه هایی را نشان دهند که ارزان ترین قیمت نیستند. اینها فقط چند نمونه جداگانه است. به خاطر داشته باشید که ارائه دهنده خدمات اینترنت شما ممکن است بتواند سابقه مرور شما را بفروشد. حتی ممکن است مرورگرهای به اصطلاح خصوصی نیز چندان خصوصی نباشند.

۲٫ آدرس IP و مکان شما

هر کسی آدرس IP شما را ضبط کند می تواند هنگام جستجوی شما به آنچه در اینترنت جستجو کرده اید و در آن مکان واقع شده دسترسی پیدا کند. آدرس IP خود را به عنوان آدرس برگشتی در نظر بگیرید. به دستگاه شما بازمی گردد. از آنجا که VPN از آدرس IP استفاده می کند که متعلق به خود شما نیست به شما امکان می دهد حریم خصوصی آنلاین خود را حفظ کرده و به صورت ناشناس در وب جستجو کنید. همچنین در برابر جمع آوری ، مشاهده یا فروش سابقه جستجوی خود محافظت می کنید. به خاطر داشته باشید ، اگر از رایانه عمومی یا رایانه ارائه شده توسط کارفرما ، مدرسه یا سازمان دیگر استفاده می کنید ، تاریخچه جستجوی شما همچنان قابل مشاهده است. ۳٫ مکان شما برای سرویس های استریم ممکن است هزینه سرویس های استریم را که به شما امکان می دهد مواردی مانند ورزش های حرفه ای را تماشا کنید پرداخت کنید. وقتی به خارج از کشور سفر می کنید ، سرویس پخش جریانی ممکن است در دسترس نباشد. دلایل خوبی برای این امر وجود دارد ، از جمله قوانین و مقررات قراردادی در سایر کشورها. حتی در این صورت ، VPN به شما امکان می دهد در کشور خود یک آدرس IP انتخاب کنید. این احتمالاً به شما امکان دسترسی به هر رویدادی را که در سرویس پخش جریانی شما نشان داده می شود ، می دهد. همچنین ممکن است بتوانید از دیتا یا کاهش سرعت جلوگیری کنید.

۴٫ دستگاه های شما

VPN می تواند به محافظت از دستگاه های شما از جمله رایانه رومیزی ، لپ تاپ ، تبلت و تلفن های هوشمند در برابر چشم کنجکاو کمک کند. وقتی به اینترنت دسترسی پیدا می کنید ، دستگاه های شما می توانند اهداف اصلی مجرمان اینترنتی باشند ، به خصوص اگر در یک شبکه Wi-Fi عمومی هستید. به طور خلاصه ، VPN به محافظت از داده هایی که در دستگاه هایتان ارسال و دریافت می کنید کمک می کند تا هکرها نتوانند هر حرکت شما را مشاهده کنند.

۵٫ فعالیت وب شما – برای حفظ آزادی و امنیت اینترنت

امیدوارم که شما کاندیدای نظارت دولتی نباشید ، اما چه کسی می داند. به یاد داشته باشید ، VPN در برابر ارائه دهنده خدمات اینترنت شما با دیدن سابقه مرور شما محافظت می کند. بنابراین اگر یک سازمان دولتی از ارائه دهنده خدمات اینترنت شما بخواهد سوابق فعالیت اینترنتی شما را تهیه کند ، محافظت می شوید. با فرض اینکه ارائه دهنده VPN شما سابقه مرور شما را ثبت نمی کند (برخی از ارائه دهندگان VPN این کار را انجام می دهند) ، VPN شما می تواند به محافظت از آزادی اینترنت شما کمک کند.

VPN چگونه می تواند به محافظت در برابر سرقت هویت کمک کند؟

سرقت هویت زمانی اتفاق می افتد که سارقان اطلاعات شخصی شما را بدزدند و از آنها برای ارتکاب جنایات به نام شما استفاده کنند – مانند تصاحب حساب یا افتتاح حساب جدید ، ثبت اظهارنامه مالیاتی به نام خود ، یا اجاره یا خرید ملک. VPN با کمک در محافظت از داده های شما می تواند در برابر سرقت هویت محافظت کند. این یک تونل رمزگذاری شده برای داده های شما ارسال و دریافت می کند که از دسترس مجرمان سایبری خارج است.  
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن