پروتکل های رمزگذاری و امنیت در یک شبکه VPN چگونه می باشد و کدام پروتکل امن تر می باشد

رمزگذاری فرآیندی است که در آن ها داده ها رمز گذاری می شود، به طوری که تنها یک رایانه یا سیستم  با رمزگذاری مناسب قادر به خواندن و استفاده از آن می باشد. شما می توانید از رمزگذاری برای حفاظت از فایل ها در رایانه یا ایمیل های ارسال شده به دوستان یا همکاران خود استفاده کنید. یک کلید رمزگذاری به رایانه نحوه رمز گشایی برای باز کردن داده ها را فراهم می کند ، انواع متفاوتی از رمزنگاری وجود دارد که به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم :

 

۱ – کلید رمزگذاری متقارن :

دراین نوع رمزگذاری تمام رایانه ها (یا کاربران) یک کلید مشابه برای رمزگذاری و رمزگشایی یک پیام دارند.که توسط آن به رمزگشایی داده ها می پردازند نظیر خرید vpn و خرید وی پی ان در اینترنت ۲- کلید رمزگذاری عمومی : در این نوع رمزگذاری ، هر کامپیوتر (یا کاربر) یک جفت کلیدی خصوصی دارد. یک رایانه از کلید خصوصی خود برای رمزگذاری یک پیام استفاده می کند و یک کامپیوتر دیگر از کلید عمومی مرتبط برای رمزگشایی پیام استفاده می کند.

 

در یک شبکه VPN، رایانه ها در ابتدای هر تونل دادههای ورودی به تونل را رمزگذاری می کنند و آن را در انتهای دیگر رمزگشایی می کنند. با این حال، VPN به بیش از یک جفت کلید نیاز دارد تا رمزگذاری را اعمال کند. این در حالیست که پروتکل ها وارد عمل می شوند و شروع به فعالیت می کنند .و انواعی از پروتکل ها وجود دارند که بعدا به آن ها می پردازیم ، پروتکل های نظیر sstp – l2tp -pptp – kerio – openvpn – tunnel – pm9 – cisco – ipsec

بهترین نوع پروتکل ipsec می باشد ، IPSec یک پروتکل بشیار امن می باشد که  به طور گسترده ای برای امنیت ترافیک در شبکه های IP از جمله اینترنت مورد استفاده قرار میگیرد. IPSec می تواند داده ها را بین دستگاه های مختلف، از جمله روتر به روتر، فایروال به روتر، رومیزی به روتر و دسکتاپ به سرور رمزگذاری کند.

نوع دیگری از پروتکل ها PPP می باشد که به صورت نقطه به نقطه مورد استفاده قرار می گیرد و انواع پروتکل PPP به دو نوع می باشد

نوع اول PPTP (پروتکل تونل زنی نقطه به نقطه ): که از رمزگذاری های ۴۰ بیتی و ۱۲۸ بیتی پشتیبانی میکند.خرید وی پی ان پرسرعت

نوع دوم L2TP : ترکیبی از ویژگی های پروتکل PPTP , L2F می باشد که به طور کامل از پروتکل IPSEC پشتیبانی می کند.

خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن