آیا VPN ها قانونی هستند ؟!

   

مقدمه

    قبل از اینکه شخصی تصمیم بگیرد کدام  VPN را انتخاب کند ، این سوال به ذهن او خطور می کند که VPN قانونی است یا خیر. این یک سوال بسیار متداول است که مردم می پرسند . با توجه به پیامدهایی که نقض قانون دارد مطالعه این مقاله و درک کامل آن می تواند برای شما مفید باشد. پاسخ این سوال از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. برخی کشورها مانند روسیه VPN ها را غیرقانونی اعلام کرده اند. با این حال ، کشورهای دیگر هنوز هم اجازه استفاده از آن ها را دارند. قبل از اینکه به قانونی بودن یا نبودن VPN بپردازیم ، توجه به این نکته مهم است که اگرچه VPN ممکن است قانونی باشد ، اما انجام یک فعالیت غیرقانونی با آنها مجاز نیست. اگر از طریق VPN کار غیرقانونی انجام می دهید ، مطمئناً بنا بر قوانین کشور خود تحت پیگرد قانونی قرار می گیرید. VPN می تواند به پنهان سازی هویت شما کمک کند اما فروش مواد مخدر ، مواد دارای حق چاپ ، انتشار ویروس و غیره  غیرقانونی است و بدیهی است که شما را دچار مشکل خواهد کرد.  

موارد اصلی برای VPN ها

از آنجا که متأسفانه برخی از VPN برای موارد غیرقانونی استفاده می کنند ، بسیاری از مردم تصور می کنند که VPN مجاز نیست. با این حال ، این دور از واقعیت است. استفاده از VPN به قدری زیاد است که به سادگی بر منفی ها غلبه می کند. در زیر برخی از رایج ترین و محبوب ترین موارد استفاده از VPN آورده شده است:  

موارد اصلی

سازمان ها و شرکت های دولتی از VPN برای امنیت محل کار خود استفاده می کنند. برای آنها بسیار مهم است که یک لایه امنیتی اضافی برای محافظت از اطلاعات حساس خود ایجاد کنند که در غیر این صورت منجر به از دست دادن جدی مالکیت معنوی می شود. در محیط های امن تر – مانند بانک های سرمایه گذاری – کارمندان مجاز به دسترسی مستقیم به ایستگاه های کاری خود از خانه نیستند . در این صورت از VPN همراه با فناوری RSA برای اطمینان از امنیت داده های خود استفاده می کنند. افرادی که نگران حریم خصوصی خود هستند از VPN برای ناشناس ماندن و نجات خود از چشم کنجکاو دولت و سازمان های دیگر استفاده می کنند. برخی از نویسندگان و گزارشگران درباره موضوعات پررنگ و حساس می نویسند. استفاده از VPN آنها را در برابر تلافی محافظت می کند و از این رو امنیت شخصی به وجود می آید. برخی از افراد نمی خواهند موتورهای جستجو ٬ تاریخچه جستجوی خود را ردیابی کرده و به آنها تبلیغات هدفمند ارائه دهند. استفاده از VPN ایمن بودن آدرس IP شما را تضمین می کند . در این صورت موتورهای جستجو نمی توانند شخص واقعی پشت VPN را شناسایی کنند. استفاده از WIFI عمومی از نظر امنیت ٬ اطلاعات شخصی شما خطرناک تلقی می شود. از WIFI عمومی معمولاً فقط برای جستجوی اینترنت استفاده می شود و هرگز برای انجام معاملات ایمن استفاده نمی شود. استراق سمع ، هک یا آلوده کردن ارتباط خود با بدافزار ٬ بسیار ساده است. با استفاده از VPN برای تونل کردن تمام داده های خود از طریق یک شبکه امن ، هنگام استفاده از تنظیم وای فای بدون امنیت ، از شما محافظت می کند. اگر از خدمات VOIP استفاده می کنید ، برای شما مهم است که بدانید شنود این نوع ارتباطات نسبتاً آسان شده است. اگر نگران نظارت بر ارتباطات توسط شخصی هستید ، باید از VPN استفاده کنید.   برای دور زدن محدودیت های جغرافیایی می توانید از VPN استفاده کنید. به عنوان مثال ، شما می توانید از Netflix یا HULU در خارج از ایالات متحده استفاده کنید . همچنین به خدمات دیگری که برای یک کشور خاص است دسترسی پیدا کنید. با این حال ، به خاطر داشته باشید که این حالت معمولاً در زیر یک منطقه خاکستری قرار می گیرد. هرچند معمول نیست که این ارائه دهندگان خدمات شکایت از شخص عادی را انجام دهند ، اما آنها کاملاً در اختیار دارند که حساب شما را ممنوع کنند و از دسترسی شما به محتوای آنها در آینده جلوگیری کنند.  

آیا استفاده از VPN در مناطق محدود کننده ایمن است؟

از نظر امنیت ، در حالی که از VPN استفاده می کنید ، اکثر ارائه دهندگان VPN از کاربران خود با یک سیاست سختگیرانه بدون ثبت نام محافظت می کنند. این به این معنی است که اطلاعات شما ردیابی نمی شود و فعالیت آنلاین شما نیز کنترل نمی شود. چرا که دولت ها نمی توانند اطلاعات شما را بدست آورند ، حتی اگر اعلام کنند ارائه دهنده VPN باید آن را گزارش کند.  

جمع بندی

  با این حال ، بیشتر ارائه دهندگان مجبورند از مقامات کشوری که تجارت خود را در آن ثبت کرده اند پیروی کنند. بنابراین ممکن است در صورت لزوم گزارش ها را به آژانس های اجرای قانون تحویل دهند.  

منبع VPN MENTOR

خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن