آیا وی پی ان آی پی آدرس را تغییر می دهد؟

آیا وی پی ان آی پی آدرس را تغییر می دهد؟

آیا وی پی ان آی پی آدرس را تغییر می دهد؟

آیا وی پی ان آی پی آدرس را تغییر می دهد؟

یکی از سوالات متداول در مورد سرویس های وی پی ان (شبکه خصوصی مجازی) این است که آیا آنها آدرس IP شما را تغییر می دهند یا خیر و در صورت تغییر ، معنای واقعی آن چیست. بیایید هر دو را بررسی کنیم. اما ابتدا بیایید کشف کنیم آدرس ِآی پی چیست و چرا مهم است.

آدرس IP چیست؟

هر چیزی که شما به یک شبکه متصل می شوید باید یک آدرس منحصر به فرد داشته باشد تا بتواند از طریق آن شبکه داده ارسال و دریافت کند. در اینترنت ، این آدرس یک آدرس آی پی است. IP مخفف پروتکل اینترنت است. هر وب سایت ، هر رایانه متصل ، هر برنامه تلفن هوشمند برای کار به یک آدرس IP نیاز دارد.

چگونه می توانم آدرس IP بگیرم؟

برای کاربران خانگی و شخصی ، آدرس IP شما به طور خودکار توسط ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) به شما داده می شود. اگر روتر دارید ، ISP آدرس IP اختصاصی خود را به آن می دهد و با تمام دستگاههایی که به آنها متصل است به اشتراک گذاشته می شود (روتر شما به هر یک از آنها آدرس IP اختصاصی می دهد و هر بسته داده را به دستگاه مناسب هدایت می کند ، به همین دلیل نامیده می شود) یک روتر) اگر این یک دستگاه مستقل مانند تلفن هوشمند باشد ، منحصر به فرد آن دستگاه است.

سایر افراد از آدرس IP من چه می توانند یاد بگیرند؟

از آدرس IP شما می توان برای شناسایی اینکه ارائه دهنده خدمات اینترنت شما کیست و کجا هستید استفاده کرد. این مکان از ارائه دهنده اینترنت به ارائه دهنده اینترنت متفاوت است ، بنابراین به عنوان مثال آدرس IP ما فقط به شما می گوید که ما در جایی در انگلستان هستیم. سایر ISP ها بلوک های آدرس آی پی مشخصی را برای مناطق خاصی از کشور دارند ، بنابراین آدرس IP شما می تواند بگوید که در چه شهری هستید.

چرا آدرس IP شما مهم است؟

مکان یابی شما براساس آدرس آی پی شما معمولاً برای محدود کردن محتوا استفاده می شود. پیام های “این محتوا در این منطقه موجود نیست” در YouTube ، یا صفحات “این صفحه در دسترس کاربران اتحادیه اروپا نیست” در وب سایت ها؟ آنها در حال شناسایی موقعیت مکانی شما از آدرس IP شما هستند و شما را خاموش می کنند. آدرس های آی پی نیز توسط شبکه های تبلیغاتی جمع آوری شده و در کنار شناسه های دیگر مانند ردیابی کوکی ها برای ایجاد تصویری از عادات مرور شما استفاده می شود. و آدرس های آی پی را می توان در احضارهای احضاریه استفاده کرد که ارائه دهندگان خدمات اینترنتی را مجبور می کند از هویت مشتریان خود لذت ببرند. این یک نگرانی واقعی در رژیم های سرکوبگر است که صرف انتقاد از مقامات می تواند شما را به زندان بیندازد.

VPN با آدرس IP شما چه می کند؟

این یکی متفاوت به شما می دهد. به این دلیل که وقتی از طریق VPN متصل می شوید ، داده های اینترنتی شما مستقیماً به سایت یا سرویسی که بازدید می کنید نمی رود. به سرور VPN می رود ، و سپس آن سرور به سایت یا سرویس متصل می شود (گاهی اوقات از طریق چندین سرور دیگر برای حفظ حریم خصوصی بیشتر). سایت یا سرویس آی پی سرور را می بیند ، نه شما – بنابراین در حالی که ممکن است از بیرمنگام ، بلفاست یا بوستون در حال مرور هستید ، سایت معتقد است که شما در بنگلور ، بلغارستان یا بلژیک هستید.

از داشتن آدرس IP متفاوت چه مزایایی می گیرم؟

ردیابی شما دشوارتر است ، ردیابی آن دشوارتر است و می توانید به محتوایی دسترسی پیدا کنید که فقط برای افرادی در ارتباط باشد که از مکانی که به نظر می رسد از آنجا متصل هستند در دسترس است.

آیا تغییر آدرس IP من از حریم خصوصی من محافظت می کند؟

آره، اما فقط به عنوان بخشی از یک استراتژی امنیتی گسترده تر: اگر در اینترنت VPN را بزرگنمایی می کنید اما وارد فیس بوک می شوید یا نرم افزارهای مخرب را از گوشه های تاریک وب بارگیری می کنید ، بهترین کار VPN را لغو می کنید. اگر حریم خصوصی مهم است ، به این معنی است که امنیت مبتنی بر مرورگر وجود دارد و همچنین از شبکه های اجتماعی نیز پاک می شود.

هنگام قطع ارتباط از VPN چه اتفاقی می افتد؟

شما به اشتراک آدرس IP واقعی خود با سایتها یا خدماتی که بازدید می کنید باز خواهید گشت.

آیا مقامات نمی توانند آدرس IP واقعی من را از ارائه دهنده VPN دریافت کنند؟

نه همیشه. اگر بهترین سرویس VPN را انتخاب کرده باشید ، خط مشی ممنوعیت ورود به سیستم وجود دارد: این بدان معنی است که سوابق مربوط به هر چیزی را ثبت نمی کند ، از جمله آدرس IP مشتری. به محض قطع اتصال ، سرویس VPN فراموش می کند که همیشه آنجا بوده اید.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن