آیا می توانید با VPN ردیابی شوید؟

آیا می توانید با VPN ردیابی شوید؟

آیا می توانید با VPN ردیابی شوید؟

آیا می توانید با VPN ردیابی شوید؟

وی پی ان ها عالی هستند. آنها داده های شما را ایمن می کنند ، حریم خصوصی شما را بصورت آنلاین تقویت می کنند ، از شما در برابر ردیابی محافظت می کنند و آزادی اینترنت را فراهم می کنند. اما آیا VPN ناشناس بودن دیجیتالی شما را تضمین می کند؟ آیا کسی هنوز هم می تواند فعالیت های مرور شما را شنود کند؟ خوب ، بسیاری از این موارد به رفتار آنلاین و قابلیت اطمینان خود VPN برمی گردد. وقتی به یک سرور VPN متصل می شوید ، آدرس IP شما تغییر می کند و ترافیک داده در دستگاه شما رمزگذاری می شود. رمزگذاری داده ها را مخلوط می کند ، و برای کسی که سعی می کند آن را بخواند ، آن را مانند یک چیز ناخوشایند نشان می دهد. اگر از یک سرویس معتبر VPN استفاده می کنید ، فعالیت های مرور برای خوانندگان ناخوانا می شود. با این حال، این بدان معنا نیست که شما کاملا قابل ردیابی نیستید. ارائه دهندگان خدمات اینترنتی (ISP) ، وب سایت ها و حتی دولت ها می توانند تعیین کنند که آیا از VPN استفاده می کنید یا خیر. شاید آنها ندانند که شما به چه صورت آنلاین هستید ، اما در تشخیص VPN مشکلی نخواهند داشت. بنابراین ، چگونه می توان VPN را ردیابی کرد؟

چگونه می توان VPN شما را ردیابی کرد؟

بهترین VPN ها به IP شما اجازه نمی دهند شما را شناسایی کند. با این حال ، روشهایی برای شناسایی VPN وجود دارد:  ترافیک:

آدرس IP VPN

شناسایی آدرس های IP سرورهای VPN دشوار نیست – حتی پایگاه های داده تخصصی در شناسایی VPN وجود دارد که سعی می کنند تعیین کنند آیا IP به یک ارائه دهنده خاص تعلق دارد یا خیر. وقتی به یک وب سایت با VPN روشن دسترسی پیدا می کنید ، ممکن است بتواند تشخیص دهد که با استفاده از IP خود از VPN استفاده می کنید. با این حال ، این بدان معنا نیست که وب سایت از هویت شخصی که در پشت آدرس IP است مطلع خواهد شد – فقط اینکه وی از VPN استفاده می کند.

شماره پورت

برخی از پروتکل های VPN از شماره های پورت خاصی برای برقراری ارتباط استفاده می کنند. مثلا، OpenVPN (UDP) معمولاً از شماره پورت ۱۱۹۴ استفاده می کند ، در حالی که OpenVPN (TCP) معمولاً از ۴۴۳ استفاده می کند. بنابراین ، شماره پورت می تواند نوع اتصال VPN مورد استفاده شما را به شما بدهد.

بازرسی عیمق بسته (DPI) .

DPI فرایندی است که ساختار هر بسته داده عبوری را بررسی می کند. این برنامه دارای برنامه های مفید بسیاری است ، مانند مسدود کردن هرزنامه یا بدافزار. با این حال، همچنین می تواند برای شناسایی ترافیک VPN استفاده شود. این همان چیزی است که دولت چین برای جلوگیری از VPN استفاده می کند.

اگر از VPN استفاده کنم ، آیا Google می تواند من را ردیابی کند؟

این به رفتار شما بستگی دارد. اگر هنگام اتصال به اینترنت در حساب Google خود گشت و گذار کنید ، می تواند فعالیت های آنلاین شما را به شما بازگرداند. از آنجا که VPN مکان مجازی شما را تغییر می دهد ، ممکن است به نظر برسد که از منطقه دیگری به وب سایت ها دسترسی پیدا می کنید ، اما Google همچنان قادر خواهد بود شما را تشخیص دهد. بگذارید بگوییم وقتی به یک سرور VPN متصل شدید ، وارد حساب خود می شوید. شما به یوتیوب می روید و چند فیلم شایان ستایش از توله سگ را مشاهده می کنید دفعه بعدی که به وب سایت مراجعه می کنید در حالی که به VPN متصل نیستید ، ممکن است در پیشنهادات خود سگهای زیبا را ببینید. روش های دیگری وجود دارد که Google می تواند شما را به صورت آنلاین ردیابی کند. مثلا، کوکی ها و اثر انگشت مرورگر همچنین می توانند فعالیت های شما را به حساب شما بازگردانند. با این حال ، می توانید با استفاده از مرورگرهای حریم خصوصی و مسدودکننده های کوکی ، ردیابی را به حداقل برسانید.

چگونه می توانید تشخیص دهید شخصی از VPN استفاده می کند؟

اگر می دانید به دنبال چه چیزی باشید ، فهمیدن اینکه شخصی از VPN استفاده می کند آسان است. با استفاده از VPN ، تمام ترافیک کاربر از طریق یک آدرس IP واحد از سرور VPN که به آن متصل شده اند ، هدایت می شود. بدون VPN ، ترافیک نشان می دهد که از طریق آدرس های IP مختلف هدایت می شود ، بر اساس وب سایت های مختلفی که کاربر بازدید می کند. آدرس IP اختصاص داده شده توسط VPN نیز با آدرس IP واقعی آنها متفاوت خواهد بود ، که می تواند در برابر آدرس های IP شناخته شده VPN بررسی شود.  
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن