آیا می توانید از طریق vpn کنترل شوید؟

آیا می توانید از طریق vpn کنترل شوید؟

آیا می توانید از طریق vpn کنترل شوید؟

آیا می توانید از طریق vpn کنترل شوید؟

VPN راهی عالی برای پنهان کردن فعالیت اینترنتی شما از طریق ارائه دهنده خدمات اینترنت و سایر افراد است. این یکی از بهترین راه ها برای پنهان ماندن از چشم افراد متجاوز و محافظت در برابر ردیابی است ، اما از آنجا که ما تمام ترافیک را از طریق سرور VPN مسیریابی می کنیم ، آیا سرویس VPN می تواند خود فعالیت اینترنت کاربر آنها را کنترل کند؟

آیا می توان از ترافیک VPN و فعالیت اینترنت نظارت کرد

تمام ترافیک اینترنت از طریق یک سرور VPN رمزگذاری و مسیریابی می شود ، از این رو فعالیت اینترنت فقط از نظر ISP ، هکرها و مردم پنهان می ماند ، اما از نظر تئوری ، تمام فعالیت های اینترنت توسط خود سرویس VPN قابل کنترل است ، از آنجا که این شرکت کنترل کامل یک سرور VPN را دارد و می تواند تمام بازدید شما را مشاهده کند. مهم است که بدانید VPN چه فعالیتهای اینترنتی را می تواند کنترل کند. یک سرویس VPN می تواند اطلاعات اتصال کلی شما را کنترل و ثبت کند: این اطلاعات ممکن است حاوی آدرس IP شما باشد ، وب سایتی که می خواهید به آدرس IP برسید ، زمان اتصال و مقدار داده منتقل شده. این داده ها کاملاً عمومی و معمولاً جمع شده اند ، که در مورد شما به ویژه چیز زیادی نمی گوید. نظارت عمیق بر فعالیت اینترنت ممکن است شامل ورود به سیستم و ترافیک باشد. این گزارش ها معمولاً شامل اطلاعات دقیق مربوط به اتصالات کاربر خاص و همراه با اطلاعات عمومی اتصال ، داده های مربوط به پرونده های خاص بارگیری شده ، وب سایت های بازدید شده ، مکان ها ، پروتکل ها ، زمان ها ، عبارات جستجو و رفتار آنلاین کاربر کنترل می شود. این نوع نظارت معمولاً یک مدل تجاری VPN رایگان است.

مدل تجاری رایگان VPN در حال فروش داده های شما است

می توان گفت ، هیچ چیز رایگان وجود ندارد ، شما هزینه آن را از راه های دیگر پرداخت می کنید و این مربوط به VPN های رایگان است. به منظور کسب درآمد VPN رایگان ، نه تنها فعالیت اینترنتی خود را رصد یا ثبت کنید ، اما مدل کسب و کار آنها فروش داده های شما به تبلیغ کنندگان ، مجموعه داران و اشخاص ثالث است. آنها اجازه می دهند ضمن نظارت بر تمام فعالیت های اینترنتی شما ، از خدمات خود به صورت رایگان استفاده کنند ، شما را به صورت آنلاین ردیابی کرده و این اطلاعات را برای تبلیغ کنندگان بفروشند تا شما را در سراسر اینترنت هدف قرار دهند. برخی از برنامه های رایگان VPN به قدری مخرب هستند که می توانند دستگاه شما را کنترل کنند: آنها می توانند به پرونده های رسانه ای ، پیام های خصوصی ، شماره تلفن ها و هر چیزی که در حافظه تلفن ذخیره شده دسترسی پیدا کنند. بهتر است از هرگونه VPN رایگان خودداری کنید ، اما اگر رایگان نباشد ، پس چه؟

VPN های سختگیر بدون ورود فعالیت اینترنت را کنترل نمی کنند

به منظور مقابله با مشکل نظارت بر فعالیت اینترنت ، بسیاری از VPN ها اظهار داشتند که آنها از سیاست ورود به سیستم دقیق استفاده می کنند و فعالیت اینترنتی کاربر VPN را نه وارد می کنند و نه نظارت می کنند. در حالی که به نظر می رسد شگفت انگیز است – واقعیت متفاوت است. برخی از VPN های تجاری سیاست عدم ورود به سیستم را به عنوان ویژگی خود ارائه می دهند ، اما این چیزی نیست جز بازاریابی. برخی از سیاست های عدم ورود به سیستم ، اما در واقع آنها برخی از اطلاعات را ثبت می کنند. برای اثبات اینکه سیاست عدم ورود به سیستم جعلی نیست و باعث جلب اعتماد کاربران اینترنت می شود ، بهترین VPN هایی که واقعاً نظارت نمی کنند با محدودیت دقیق ورود به سیستم VPN های ممیزی شده که در آن همه برای اثبات ادعاهای عدم ورود به سیستم ، حسابرسی مستقلی انجام داده اند. فقط VPN های معتبر و معتبر فعالیت اینترنتی شما را خصوصی نگه می دارند و هیچگونه گزارش و ثبت نمی کنند و هیچ گونه فعالیت اینترنتی را کنترل نمی کنند.

نتیجه نهایی

در حالی که ترافیک را از ISP ، دولت ها ، هکرها و سایر افراد مخفی می کند ، یک سرویس VPN می تواند تمام فعالیت های اینترنتی رخ داده در سرور را کنترل یا ثبت کند. نظارت به خصوص در VPN های رایج محبوب است زیرا آنها داده های شما را به تبلیغ کنندگان و اشخاص ثالث می فروشند. VPN های تجاری معتبر و قابل اعتماد مانند NordVPN سیاست های ممنوع ورود و ثبت قانونی ندارند که توسط حسابرسی مستقل اثبات شده است. VPN شما را از جاسوسی محافظت می کند ، امنیت را ایجاد می کند و حتی ممکن است از پهنای باند پهنای باند جلوگیری کند.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن