حالت حالت ناشناس چیست؟

حالت ناشناس یک تنظیمات حریم خصوصی برای گوگل کروم است (مرورگرهای دیگر نامهای مختلف برای سرویس مشابهی دارند – حالت مرور خصوصی برای فایرفاکس، مرور خصوصی برای سافاری) که مرورگر از ذخیره URL های سایت و کوکی ها مانع میشود ، (کوکی ها فایل های داده کوچک هستند که حاوی اطلاعات کوچکی از اطلاعات شخصی، مانند تنظیمات زبان هستند. همچنین از هر سایتی که در هنگام استفاده از تب از حالت ناشناس در تاریخ مرورگر وارد سیستم شده است، جلوگیری می کند.  

حالت ناشناس بودن به این معنا نیست که شما ناشناس هستید

اگر در حالت ناشناس هستید، سابقه ای از سایت های مرور شده ی شما در مرورگر وجود ندارد اما آدرس IP شما هنوز عمومی است. ارائه دهنده سرویس اینترنتی شما، هر کس شبکه ای را که به آن متصل هستید، و وبسایت که در آن هستید هستید، می تواند تمام فعالیت های آنلاین خود را مشاهده و پیگیری کند. با استفاده از یک تب ناشناس یا یک مرورگر خصوصی ممکن است فعالیت شما را بر روی رایانه ای که استفاده می کنید نامرئی نشان دهید، اما بقیه اینترنت تمام فعالیت های شما را مانند قبل ثبت می کند. این حریم خصوصی شما در اینترنت را افزایش نمی دهد و هیچگونه امنیت در برابر حملات و یا تلاش برای دسترسی به اطلاعات شخصی شما را اضافه نمی کند.  

حالت ناشناس برای چه استفاده ایض مفید است:

حالت ناشناس برای امنیت آنلاین طراحی نشده است. هدف آن این بود که اجازه دهید مردم به طور خصوصی بر روی یک دستگاه مشترک مانند کامپیوتر خانگی مرور اینترنت کنند. با این وجود، چندین موقعیت دیگر وجود دارد که حالت ناشناس همانا مفید است.
  • استفاده از رایانه عمومی
  • با استفاده از چندین حساب در یک دستگاه
  • جلوگیری از استفاده دیگران از همان دستگاه از مشاهده فعالیت آنلاین شما
  • پیدا کردن پروازهای ارزان تر
  • دریافت رسانه های پرداختی
 
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن