امروز با قسمت دوم از سری مقاله های ” آیا دولت امریکا در سال ۲۰۱۴ تلاش خواهد کرد که VPN ها را مسدود کند ” در خدمت شما هستیم. در امریکا هم دولت اوباما و هم جمهوری‌خواهان یک یا چندین بار خواستار صدور قانونی مشابه قانون نگاه‌داری اطلاعات اروپا شده‌اند. با این که هدف واشنگتن از صدور این قانون مشخص نشده است ISP های امریکا هنوز هم به صورت داوطلبانه این قانون را اجرا می‌کنند و بعضی از آن‌ها نیز برای دو سال اطلاعات کاربران را نگاه می‌دارند. ممکن است VPN ها از کاربران در برابر PRISM محافظت نکنند اما از نگاه داری اطلاعات در سطح ISP‌ ها محافظت می‌کنند.
  • اخطار
اخطاری در ماه ژوئن انجام گرفت. وقتی که هر دوی شرکت‌های مستر کارت و ویزا کارت از پرداخت به سرویس‌های فیلتر شکن معروف خودداری کردند. این عمل باعث لو رفتن یکی از اعضای گروه هکر Lulzsec شد، سرویس VPN ( وی پی ان ) او اطلاعات کاربران را نگاه داری می‌کرد (یا به صورت داوطلبانه یا به اجبار FBI). در هر صورت این افشا سبب به وجود آمدن بی‌اعتمادی بین سرویس‌های VPN و کاربران‌شان شد. از زمان این اتفاق دولت بریتانیا برنامه‌ای برای مسدود کردن محتوای اینترنتی و مسدود کردن دسترسی به VPN ها را اعلام کرده است.
مسدود کردن VPN توسط آمریکا

American Goverment’s Block VPN

پس زمان استفاده از VPN‌ ها به سر آمده است؟

خب خوشبختانه VPN ها و فیلتر شکن ها می‌توانند در هر جای جهان و توسط هر شرکتی راه‌اندازی شوند و برای دسترسی خصوصی به اطلاعات شرکت استفاده شوند که مسدود کردن آن‌ها را واقعاً سخت می‌کند. البته که دولت‌ّها می‌توانند از شیوه بریتانیا استفاده کنند و با استفاده از مسدود کردن محتوا VPN ها را مسدود کنند، و این کار را زیر نام «حمایت از کودکان» انجام دهند. اما باید گفته شود که دور زدن مسدودیت دولتی آن‌قدرها هم سخت نخواهد بود (البته ممکن است باعث شود که نظر مقامات امنیتی به شما جلب شود). یکی دیگر از راه‌هایی که دولت‌ها می‌توانند استفاده کنند مجبور کردن VPN ها به نگاه داری اطلاعات کاربر است، و البته ممکن است که قانون نگاه داری اطلاعات کاربران در اتحادیه اروپا برای VPN ها نیز مورد استفاده قرار گیرد. اما برای تصویت این قانون در امریکا قانون‌گذاران باید به فکر نگاه‌داری اطلاعات در سطح وسیع‌تری باشند. سیاست‌مداران قبل از تصویب قوانین جدید برای نظارت بیشتر بر کاربران آمریکا مطمئناً منتظر خواهند ماند تا خاطره‌  PRISM کمی کمرنگ‌تر شود.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن