آیا افزونه های VPN مرورگر ها امن هستند؟

فناوری برای انسان بسیار مفید است. به عنوان مثال، کامپیوتر و اینترنت را ببینید. با اختراع این ابزار قدرتمند تکنولوژیکی، جهان نه تنها یک مکان متصل شد بلکه فرصت های زیادی ایجاد شد و پیشرفت های جدیدی ایجاد شد. اگر ما به عقب برگردیم، متوجه خواهیم شد که بیشتر پیشرفت های جهان بدون تکنولوژی دیجیتالی غیر ممکن خواهد بود.
اما افرادی که چهره وب را مرور می کنند نیز چالش های مختلفی دارند. هنگامی که اینترنت برای اولین بار در مورد آن آمد، شاید نتوانسته بود زیاد کار کند اما خطرات بسیار کمتر بود. هیچکس نمی شنید که مجرمان پول را از حساب بانکی الکترونیکی یا کارت های اعتباری آنلاین هک می کردند. با این حال، امروزه چنین حوادثی شایع است. از جزئیات کارت اعتباری به سرقت رفته و اطلاعات شخصی به سرقت رفته، هیچ چیز آنلاین امنیت ندارد.

یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) چیست؟

اختراع VPN ابتدا در سال ۱۹۹۶ آغاز شده است. آنچه که امروزه به عنوان یک VPN شناخته می شود در یک ساخته نشده. چند اختراع جداگانه منجر به ایجاد VPN شده است.
در سال ۱۹۹۶، Gurdeep Singh-Pall یک پروتکل Point-to-Point Tunneling را ایجاد کرد، یک نقطه عطف عمده که راه را برای شبکه خصوصی مجازی راه اندازی کرد. PPTP یکی از اولین پروتکل های امنیتی برای شبکه های خصوصی مجازی بود.

آیا افزونه های VPN مرورگر ها امن هستند؟

افزونه های VPN مرورگر ها همانند پروکسی سرور عمل میکند.
این چیزی است که یک سرور پروکسی انجام می دهد. این تنها آدرس آی پی اصلی شما را پنهان می کند تا شما را در اینترنت ناشناس نگه دارد. با این حال، هیچ یک از ویژگی های امنیتی دیگر ارائه شده توسط VPN ارائه نمی دهند. علاوه بر این افزونه های مرورگر VPN به دلیل تنظیمات نادرست اغلب ضعیف و آسیب پذیر هستند.
همچنین کاربران را باور دارند که یک افزونه VPN همانند یک برنامه VPN امن است. اما این بسیار دور از مورد است. افزونه مرورگر VPN در برار نشت IP و DNS آسیب پذیر است.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن