لنوکس ( Linux ) نام هسته سیستم عامل است که نخستین بار در سال ۱۹۹۱ منتشر شد.در واقع توزیع لینوکس به سیستم عامل با هسته لینوکس است. در ابتدا لینوکس برای ریزپردازنده های اینتل ، اما امروزه انواع معماری ها را پشتیبانی می کند و در انواع کامپیوتر های شخصی و ابر رایانه های و تلفن های همراه به کار می رود. لینوکس از شرکت های قدرتمندی چون ای بی ام پشتیبانی می شود. لینوکس به دلیل سرعت بالا و امنیت قوی بسیار محبوب در بین افراد مشتاق به این سیستم عامل می باشد. در سال ۱۹۸۴ بیشتر ابزار ها با زبان برنامه نویسی C و اسمبلی نوشته شده بود.

در گذشته کاربران لینوکس برای نصب این سیستم عامل نیاز به دانش بالایی از کامپیوتر بودند.این افراد با نام (گیک) شناخته می شدند.امروزه لینوکس در سرور ها برای پردازش تصویر و سرویس های وب کاربر بسیاری دارد و در حال ورود به کامپیوتر های شخصی می باشد. این امر نشان دهنده محبوب شدن روز افزون این سیستم عامل در بین توسعه دهندگان و کاربران می باشد. لینوکس اساس مجموعه نرم افزار های آپاچی ، آی اس کیوال ،پی اچ پی و پایتون می باشد. لینوکس به دلیل انعطاف پذیری و پایداری اهمیت ویژه ای بین کاربران کامپیوتر ها دارد. برای ایمن کردن کامل استفاده از اینترنت در این سیستم عامل باید با خرید vpn و ایجاد یک تونل ایمن به دور اطلاعات ارسالی و دریافتی از طریق اینترنت ، امنیت این سیستم عامل رو تامین کرد. فیلترشکن های پینار وی پی ان بهترین انتخاب برای تامین این امنیت است.

   

آموزش تنظیم vpn pptp در لینوکس

در ابتدا بر روی network manager همانند عکس زیر کلیک کرده و از منوی VPN connections به قسمت Configure vpn مراجعه نمایید:

   

سپس در Network connection به تب VPN رفته و add را بزنید

 

گزینه Point-to-Point Tunneling Protocol که همان مخفف PPTP است را انتخاب کرده و Create را بزنید

 

به ترتیب زیر اطلاعات را وارد کنیدکنید :

  • Connection Name : یک نام دلخواه بزنید مثل Pinar VPN
  • Getway : نام سروری که در زمان خرید به شما داده شده را وارد کنید
  • Username : نام کاربری ( یوزر نیم ) که در زمان خرید دریافت کردید را وارد کنید
  • Password: کلمه عبوری که در زمان خرید دریافت کردید را وارد کنید

 

از منوی Advance تیک Chap را بزنید و برای سایر گزینه ها ، تغییری اعمال نکنید و با دکمه Ok تنظیمات را ذخیره کرده و خارج شوید ، سپس از منوی vpn connection می توانید با این کانکشن که ساختید دسترسی داشته و آن را فعال و غیر فعال کنید.

خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن