وایرگارد چیست ؟ چگونه وصل شویم ؟

وایرگارد یا WireGuard یک نرم افزار و پروتکل ارتباطی اوپن سورس است که از راهکار های V.P.N برای ایجاد اتصالات نقطه به نقطه استفاده می کند. در این مقاله آموزش اتصال به وایرگارد (WireGuard) در ویندوز ، اندروید و IOS را آموزش خواهیم داد. وایرگارد به دلیل داشتن کیل سوئیچ برای کسانی که در صرافی هایی نظیر بایننس یا سایت هایی که به هر دلیل نیاز دارند هویتشان مخفی بماند بسیار کاربردی است زیرا که این قابلیت باعث می شود حتی در زمانی که اینترنت قطع و سپس وصل شود وایرگارد آی پی اصلی که از ایران است را در سایت مورد نظر افشا نکند .

آموزش اتصال وایرگارد در ویندوز

ابتدا نرم افزار وایرگارد را باز می کنیم.
     
سپس فایل کانفیگ دریافتی را در نرم افزار ایمپورت میکنیم.
برای اینکار نیاز داریم تا بر روی گزینه “Import tunnel(S) from file” کلیک کنیم. پس از انتخاب فایل و زدن دکمه ی ok چیزی شبیه به عکس زیر نمایان می شود.        
سپس بر روی دکمه ی “Activate” کلیک میکنیم .

آموزش اتصال به وایرگارد در اندروید

در گوشی های android نحوه ی کانکت شدن به روش زیر است: ابتدا نرم افزار wireGuard را از گوگل پلی دانلود کرده. سپس با استفاده از فایل کانفیگ و یا عکس تصویری سرور مورد نظر یا همان “QrCode” میتوان به سرور کانکت شد . بر روی + کلیک می کنیم تا فایل کانفیگ و یا تصویر مورد نظر را وارد وایر گارد کنیم .

آموزش اتصال به وایرگارد در IOS

ابتدا نرم افزار WireGuard رانصب کرده و سپس آنرا اجرا می کنیم. سپس در پنجره ی اصلی باز شده در سمت راست . بر روی + کلیک می کنیم تا وایرگارد را پیکربندی کنیم .سپس بر روی “create from scratch” کلیک می کنیم .   در قسمت name نامی دلخواه را برای کانکشن خود در نظر میگیریم . و بعد از آن private key و public key را وارد می کنیم. وسپس بر روی “Generete keypair” کلیک می کنیم . در قسمت “Addresses” آی پی اینترنال را که قرار است وایر گارد از آن استفاده کند وارد می کنیم . به عنوان مثال ۱۷۲٫۱۶٫۸۰٫۷/۳۲ بعد از ذخیره کردن تنظیمات به صفحه اصلی وایرگارد برگشته و این V.P.N رو اکتیو می کنیم.

نتیجه گیری

وایرگارد یکی از نرم افزار های محبوب و مناسب برای تریدر ها می باشد. در این مقاله آموزش اتصال به وایرگارد را به شما عزیزان نشان دادیم.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن